
Nieuw magazine Kapellen en Kruisen verschenen
Wat hebben een bijna vergeten taal, een mausoleum en een boek over bedevaarten met elkaar te maken? Ze zijn allemaal onderwerp van gesprek in de najaarsuitgave van het magazine Kapellen en Kruisen, dat onlangs is verschenen.
Het omslagverhaal gaat over een nieuw kruis in Landgraaf, dat niet alleen een omgekomen handelaar herdenkt, maar ook de oude handelstaal Bargoens levend houdt. Verder valt in het magazine te leven hoe het bestuur van de stichting Kruisen en Kapellen zich verdiepte in oude en moderne religieuze kunst in Holset en Lemiers.
Natuurlijk zijn er weer berichten over diverse opgeknapte kruisen her en der in de provincie. Het verhaal achter de Spaanse kelk van Weert wordt onthuld en in de rubriek funerair erfgoed bezoeken we deze keer het mausoleum van pastoor Mgr. Mutsaers in Venlo. Het magazine wordt besloten met de jaarlijkse ‘tweestrijd’ tussen pater Karel en Sint Gerlachus.
Wie wil weten wat daar aan de hand is, moet het magazine leven. Het blad verschijnt tweemaal per jaar op papier. Wie een abonnement neemt krijgt ook diverse keren per jaar de gratis online nieuwsbrief toegestuurd. Mail voor een proefnummer of meer informatie naar skkl@bisdom-roermond.nl